O serwisie » Aktualności

Jakiś czas temu moja bliska koleżanka, która rysuje, pożaliła mi się – „Wiesz, to takie straszne – czemu materiały plastyczne są takie drogie?”. Faktycznie – jeśli ktoś chce tworzyć zaawansowane obrazy, rzeźby lub uprawiać inną sztukę plastyczną musi posiadać fortunę.

 

wiecej

W jakich kierunkach warto się kształcić ? Poza oceną swoich zainteresowań i predyspozycji zawodowych, to podstawowe pytanie, jakie powinien i z pewnością zadaje sobie maturzysta, wychodząc ze słusznego  założenia, że kształcimy się po to, aby mieć pracę.

 

wiecej

Laureaci konkursu MojaMatura.pl.

Prawo i problemy prawne młodzieży szkół średnich

 

 

 

 

 

wiecej

Spekulacja jednosesyjna, czy też inaczej daytrading, to podejście szczególnie bliskie inwestorom angażującym swoje środki na rynku walutowym. 

 

wiecej

Co to są tak naprawdę akcje? Co to jest kurs? Co to tak naprawdę znaczy, że „20 mld zł wyparowało z giełdy”? Po co w ogóle jest giełda? Czy każdy może tam grać? Ja chyba nie, to wygląda na skomplikowane…

 

 

 

wiecej

Tłuszcze zwane inaczej lipidami, to bardzo istotny element naszej diety. Wśród dietetyków występuje wiele sporów odnoście ich występowania w codziennym żywieniu. Postaram się omówić ten temat w sposób prosty, koncentrując się na faktach.

 

wiecej

 Charakterystyka zawodu:

Brand manager, czyli opiekun marki lub menadżer marki, jest osobą odpowiedzialną za kreowanie wizerunku konkretnej marki poprzez działania promocyjne i reklamowe.

 

 

wiecej

Co to jest cosplay?

To przebieranie się za postacie z gier, filmów, anime… Brzmi ciekawie? Czy jest ktoś, kto choć raz nie chciałby wcielić się w swojego ulubionego bohatera? Myślę, że większość ludzi ma czasem ochotę stać się kimś innym.

 

wiecej

Einherjer

Trzask butów o bruk

I łańcuchów brzęk

Niczym Thorowego pioruna huk

Zwiastuje wrogów lęk.

 

 

 

wiecej

Uwagi wstępne

Niniejsze opracowanie stworzone zostało na potrzeby Ruchu Pawła Kukiza w celu naświetlenia bardzo istotnego problemu, jakim jest sposób wybierania kandydatów w jednomadatowych okręgach wyborczych (w skrócie JOW).

 

wiecej

Czy mogę to zrobić bez wiedzy rodziców?

Każdy psycholog ma obowiązek działania w zgodzie z zasadami Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz polskim prawem.

 

 

 

wiecej

O spełnianiu marzeń nastolatki oraz o ‘komplikacjach pomaturalnych’, które okazały się strzałem w dziesiątkę rozmawiałam z Natalią.

 

 

 

 

wiecej

Tak sobie myślę, że chyba każdy mój artykuł będzie zaczynał się od słów: "obserwując ćwiczących ludzi" ale to moje skrzywienie zawodowe, nie zmienię tego i prawdę mówiąc dobrze mi z tym. 

 

 

 

wiecej

O węglowodanach można napisać wiele, skupmy się więc na ich najważniejszych właściwościach. Węglowodany to nic innego jak cukry. Rozpuszczają się łatwo w wodzie i w organizmie pełnią funkcje materiału zapasowego. Z perspektywy diety są jednym z głównych źródeł energii

 

wiecej

W poprzednim artykule napisałem o tym jak zrobić, żeby z odkładania 4 zł dziennie otrzymać 70 000 zł na emeryturze. Powiedzmy sobie szczerze – nie czyni nas to niezależnymi finansowo. Jeśli miałbyś żyć tylko z tego – starczyłoby Ci to na 4-5 lat. Można jednak dojść do momentu, w którym faktycznie możemy 

wiecej

Runa

Nad stolicą wojenna pożoga
Przelana na ulicach krew młoda
Odciska krwawą runę
Na murze w kształt - kotwicę

Biało-czerwona opaska

Lśni na ramieni powstańcy

Żar wolności, ognista łuna

wiecej

Karolina Graczyk

Ludzie jak bogowie

            Uszczęśliwione twarze, wyrzucone w górę ramiona, sterczące sztywno kciuki. Ścieżka kariery, warsztaty, produktywność, wyzwanie, sukces. Poranny jogging, energiczny uścisk dłoni, serdeczny grymas.

 

wiecej

podsumowanie 2 miesięcy IT-Bloga

Muszę przyznać, że ostatnie 2 miesiące to bardzo szczególny czas w moim życiu. Dokładnie 23go czerwca 2016 roku na IT-Blog Wolnego człowieka weszła pierwsza osoba (Pozdrawiam koleżankę Asię, która zajrzała na witrynę z naszej kuchni!).

 

wiecej

W ostatnim artykule przytoczyłem, czym jest erystyka i podałem przykłady erystycznych wybiegów na podstawie Schopenhauerowskich obserwacji. Jako, że podałem zaledwie dwa, a lista tych najciekawszych jest nieco dłuższa, zamierzam ją tutaj dokończyć.

 

wiecej

Labirynt nie jest nowym pomysłem, ale jednak trzeba nie lada kreatywności, aby wymyślić go na nowo i mieć odwagę wprowadzenia wszystkich swoich innowacyjnych pomysłów. Tak powstały pierwsze dungeon crawlery, by później przeistoczyć się w coś więcej niż tylko kolejny gatunek gier komputerowych.

wiecej

HOW TO STREGHTEN ABDOMINAL MUSCLES 

Powiem Ci, jak odpowiednio wzmacniać mięśnie brzucha. Mam nadzieje, że zrobiliście test, o którym wspomniałam w numerze 4 i nie musze już was przekonywać, że pełne skłony tułowia z

ustabilizowanymi nogami to praca nad przeciążaniem 

wiecej

W różnych sytuacjach zdarza się, że zasięg Waszej sieci WiFi jest za mały, lub jego moc jest zbyt słaba. Dzisiaj przedstawię Wam w praktyce trzy sposoby, jak ten problem rozwiązać.

 

 

 

wiecej

E-wydanie czasopisma mojamatura.pl.

Format PDF umożliwia wygodną lekturę czasopisma na ekranie komputera, laptopa, a także na tabletach i smartfonach.

Numer 13, a w nim:

Arkusz maturalny zgodny z nową formułą matury na 2017 rok:

 

wiecej

„Nie oszczędzaj z tego co zostanie po wszystkich wydatkach, ale wydawaj z tego co Ci zostało po odłożeniu na oszczędności” – Warren Buffett.

 

 

wiecej

O planach na przyszłość, szkole, mózgu i mniej ważnych rzeczach rozmawiałem dziś z Aleksandrą Nowak.

 

 

 

 

 

wiecej

Jesteśmy jednym wielkim utworem muzycznym, który grany jest przez struny drgające w przynajmniej 10 wymiarach. Wielu współczesnych naukowców dostrzega w zdaniu powyżej teorię wszystkiego, za pomocą której można wyjaśnić wszelkie aspekty dotyczące tego, co istnieje.

 

wiecej

Przypomnij sobie jak często słyszysz stwierdzenie typu „ta decyzja rządu wpłynie źle na gospodarkę, rynki już zareagowały spadkami”, albo „ten nowy minister jest kontrowersyjną postacią i jego nominacja z pewnością odbije się na gospodarce.

 

wiecej

Nie mogę tego artykułu rozpocząć inaczej :) Niedziela 15.03.2015, niewątpliwie przejdzie do historii Polskiego MMA. Z soboty na niedzielę w Dallas, podczas gali UFC 185 nasza rodaczka Joanna Jędrzejczak została mistrzynią najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie.

 

wiecej

Nie będę Wam pisać, że każda osoba, bez względu na wiek, może mieć do czynienia z sądem (np. jako świadek). Sądy powszechne (w Polsce funkcjonują również sądy wojskowe) rozpatrują nie tylko sprawy karne, choć pewnie dla wielu osób właśnie z tym się kojarzą.

 

wiecej

Tak jak prawdziwy bokser nie szuka coraz słabszych przeciwników, tak prawdziwy gracz nie szuka coraz łatwiejszych gier. Wszystko oprócz rozwijania się jest cofaniem się, więc czy łatwiejsze i przyjemniejsze gry są w naszym interesie?

 

 

wiecej

W tym artykule zdecydowałam się na bardziej swobodną formę. Słownictwo, jakiego używam w tekście odzwierciedla stosunek społeczny do osób z zaburzeniami psychicznymi.

 

 

 

wiecej

 Rozmowa z Asią – przyszłą pielęgniarką.

 

 

 

 

 

 

 

wiecej

Żyjąc w czasach facebooka, instagrama i kolorowych magazynów jesteśmy przyzwyczajeni do kreowanego wizerunku piękna i perfekcyjnych wymiarów.

Telewizja, Internet i prasa zasypane są wskazówkami dietetycznymi i cudownymi sposobami na kontrolę wagi.

 

wiecej

Z szacunku do tradycji...

Pasja to czynność, którą uwielbiamy robić, bo po prostu daje nam szczęście. Robiąc to, możemy się oderwać od codziennej rutyny, zapomnieć na chwilę o problemach i po prostu skupić się na niej, włożyć w nią całe serce.

 

wiecej

Do czego tak naprawdę graczowi potrzebna jest przemoc i krew? Czy samo wyzwanie nie wystarczy? Czy zwycięstwo musi być prezentowany w najbardziej brutalny i pełen krwi sposób? 

 

 

 

wiecej

 W poprzednim numerze analizowaliśmy zagadnienie pobierania różnego rodzaju plików z Internetu. Teraz spróbujmy zająć się drugą stroną tego zjawiska – kiedy sami chcemy umieścić filmik lub zdjęcie w sieci. Jest to ostatnimi czasy niezwykle popularne.

 

wiecej

"Tutorial: tworzenie aplikacji okienkowej"

Co sądzisz o ludziach, którzy nie zatrzymują się długo nad swoim marzeniem, a zamiast tego przekuwają swoje zamiary od razu w rzeczywistość? Co sadzisz o ludziach, którzy potrafią porzucić to, co tworzyli wcześniej,

wiecej

E-wydanie czasopisma mojamatura.pl.

Format PDF umożliwia wygodną lekturę czasopisma na ekranie komputera, laptopa, a także na tabletach i smartfonach.

Numer 12, a w nim:

Arkusz maturalny zgodny z nową formułą matury na 2017 rok:

wiecej

Od kilku lat, z niemałym przerażeniem, obserwuję zbiorową histerię dotyczącą szczepień ochronnych. Dotyczy ona głównie szczepień dzieci, ale rykoszetem oberwały też szczepienia zwierząt.

 

 

 

wiecej

Jestem nauczycielką, ale chcę umieć programować – Kreatywne IT nie dla druidów cz 1

 

 

 

 

 

wiecej

Wstęp – czy chcesz być bogaty?

Ponad 1 330 000 zł – to kwota jaką dysponuje statystyczny Polak w ciągu całego swojego życia. Czy jest coś, co możemy zrobić żeby faktycznie zostać majętnymi ludźmi na emeryturze?

 

 

wiecej

Utalentowany sportowiec lekkoatleta i piłkarz Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedlińsk. W 2014 roku zdobył 24 medale, w tym 15 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe. Ostatni 14 marca w Przełajowych Mistrzostwach Mazowsza.

 

 

wiecej

KONIEC Z NIEPRZEMYŚLANYMI ZAKUPAMI!

FINALIZUJEMY APLIKACJĘ

 

 

 

 

 

 

wiecej

Najpierw kilka lat w jednej klasie, teraz studiujemy ten sam kierunek. Rozmowa z Magdą, studentką II roku Bezpieczeństwa Narodowego na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

 

 

wiecej

Rozmawiam z Tomaszem Czarneckim, inżynierem materiałowym i menagerem technologii w zagranicznej firmie.

 

 

 

 

 

wiecej

Są takie gry, które jak rekiny albo krokodyle, przetrwały do naszych czasów w prawie niezmienionym stanie. Na najstarszych komputerach i konsolach telewizyjnych, platformówki były jednymi z najpopularniejszych i najbardziej wciągających gier.

 

wiecej

W I części w numerze poprzednim pisałem o tym, czy Polacy mają króla – legitymizowaną?  Przedstawiłem barwnych sukcesorów oraz realne pretensje rodów do tronu Polski.Zastanawialiśmy się czy monarchia w Polsce jest dziedziczna czy elekcyjna?

 

wiecej

Pracując z młodzieżą na oddziale zamkniętym Instytutu Psychiatrii i Neurologii często spotykałam się z osobami po próbach samobójczych lub samookaleczeniach.

 

wiecej

Wywiad z Katarzyną Sawką, moją dobrą przyjaciółką z liceum.

 

Proszę o krótkie przedstawienie się.

Mam na imię Kasia, mam 20 lat i jestem studentką I roku psychologii na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie.

wiecej

W obliczu obecnej ewolucji demograficznej, starzenia się społeczeństw wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie andragogiki. Andragog zajmuje się szeroko pojętą edukacją dorosłych, organizuje zajęcia dydaktyczne dla dorosłych, wspiera rozwój oraz proces autoedukacji dorosłego człowieka. 

wiecej

Kolejny odcinek z cyklu „3 Sposoby na…” przed nami. Dzisiaj przyjrzymy się rynkowi akcesoriów dla graczy – i nie chodzi tutaj o graczy niedzielnych, ale raczej tych hardkorowych, którzy swoje środowisko muszą mieć dobrze dopasowane, po to, aby było im, jak najwygodniej.

 

wiecej

Artykuł wyrózniony z prac nadesłanych na konkurs redaktorski, organizowany przez tygodnik MojaMarura.pl

Problemy psychologiczne lub pedagogiczne młodzieży

 

 

 

wiecej

W filmie, w książce i w wielu innych sztukach pięknych istnieją tacy bohaterowie, którzy nie tylko zapisali się w historii, ale zmienili również postrzeganie przyszłości. Często takimi postaciami nie muszą być ludzie. Zdarza się, że są animowane lub stają się nimi zwierzęta.

 

wiecej

Sukcesja tronu Zjednoczonego Królestwa i pokoleniowa zmiana monarchów w Belgii, Holandii oraz w Hiszpanii, jak również wejście do Parlamentu Europejskiego czterech monarchistów z KNP stawia na nowo pytania o restytucję monarchii  jako alternatywę dla republiki w Polsce.

 

wiecej

E-wydanie czasopisma mojamatura.pl.

Format PDF umożliwia wygodną lekturę czasopisma na ekranie komputera, laptopa, a także na tabletach i smartfonach.

Numer 11, a w nim:

Arkusz maturalny zgodny z nową formułą matury na 2017 rok:

wiecej

OFERTA PRACY DLA NAUCZYCIELI

- praca zdalna dla wydawnictwa na umowę o dzieło dla nauczycieli z terytorium całego kraju lub zagranicy

- tworzenie arkuszy maturalnych z Państwa wiodącego przedmiotu bez potrzeby przemieszczania się do siedziby firm

 

wiecej

O byciu strażakiem i obrotach sześcianu rozmawiałem z Kamilem Leszewiczem, młodym strażakiem!

 

 

 

 

 

wiecej

I co dalej? Tym razem postaram się podpowiedzieć, jak opiekun zwierzaka powinien się przygotować do wizyty u lekarza weterynarii.

 

 

 

 

 

wiecej

Słowa mają wielką moc. Za ich pomocą próbujemy przekonać ludzi i jesteśmy przekonywani do opinii, które po przyjęciu, nazywane Prawdami, budują nasz światopogląd. Nawet najbardziej uległej i obojętnej osobie zdarzyło się wejść w kłótnię lub chociaż w żywą polemikę słowną.

 

wiecej

- Zrobiłam to, bo było mi przykro i chciałam poczuć się lepiej…

- No nie wytrzymałem! Poniosło mnie!

- Żałuję, takiej reakcji… Chciałabym cofnąć czas.

 

 

 

 

wiecej

Trading w naszym kraju staje się coraz bardziej popularny. Do Polski wchodzi coraz więcej podmiotów oferujących swoje usługi, popularną brokerkę, social trading i cały szereg innych dodatków, które mają zachęcić młodych adeptów do tego, aby zaczęli „grać”.

 

 

wiecej

TEST DIAGNOSTYCZNY - Wybieram kierunek studiów

WYNIKI TESTU I OBJAŚNIENIA

 

 

 

 

 

 

wiecej

Wywiad z Kubą, studentem I roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, a zarazem moim dobrym przyjacielem i kompanem do nauki oraz wspólnych wyjść integracyjnych :) 

 

 

 

 

wiecej

„Wcale nie jestem mądry. Tylko mam swój własny sposób myślenia. Dlatego ludzie często mają mnie dosyć.” – Haruki Murakami.

 

 

 

 

 

wiecej

Technologie kosmiczne w Twoim otoczeniu – “Zielona” energia ze słońca

 

 

 

 

 

 

 

wiecej

DLACZEGO ZARABIAMY W POLSCE 4 RAZY MNIEJ NIŻ W krajach wysoko rozwiniętych?

 

 

 

 

 

 

 

wiecej

Jak Przywrócić Usunięte Dane Z Dysków Twardych/Kart Pamięci/Pendriva

 

 

 

 

 

 

 

wiecej

Witam, nazywam się Sebastian Tronina, i w zasadzie od dziecka jestem związany z żużlem jako kibic, a od dwóch lat sam próbuje swoich sił w tym sporcie. Obecnie, w okresie zimowym przygotowuję się kondycyjnie do sezonu. Dużo treningów na siłowni, na sali, a do tego sztuki walki.

 

 

wiecej

Celem niniejszego testu jest ułatwienie maturzystom dokonania właściwego wyboru kierunku studiów. Na podstawie oceny Waszych zainteresowań, cech osobowościowych, predyspozycji

 

 

 

 

wiecej

Rozmowa z Gośką, studentką I roku Inżynierii Środowiska na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

 

 

 

 

 

 

wiecej

E-wydanie czasopisma mojamatura.pl.

Format PDF umożliwia wygodną lekturę czasopisma na ekranie komputera, laptopa, a także na tabletach i smartfonach.

Numer 10, a w nim:

Arkusz maturalny zgodny z nową formułą matury na 2017 rok:

 

wiecej

TU ZNAJDZIESZ WSZYSTKO, CO JEST POTRZEBNE DO MATURY.
W ZWIĄZKU Z DUŻYM ZAINTERESOWANIEM
NASZYM TYGODNIKIEM MOJAMATURA.PL DAJEMY RABATY.

 

 

 

 

wiecej

 Problemy ze złożeniem komputera? Nic prostszego! Zaoszczędź pieniądze i miej przy tym rozrywkę składając samodzielnie swój własny pc. Dla tych który nie wiedzą jak się za to zabrać przyda się jakiś poradnik!

 

 

 

wiecej

Jesień, jeśli tylko dopisuje pogoda, jest wciąż odpowiednią porą na wycieczki rowerowe. Wiele zmieniło się w naszym kraju na lepsze dla amatorów tego środka lokomocji, jednak porównując nasze ścieżki rowerowe, a tym bardziej kulturę na drodze,

 

 

wiecej

   „Przeciwieństwem twierdzenia prawdziwego jest twierdzenie fałszywe. Ale przeciwieństwem całkowitej prawdy może być równie dobrze inna całkowita prawda” – tak Niels Bohr, genialny fizyk XX wieku, skomentował całkiem zaskakujące odkrycie.

 

 

wiecej

Bardzo często gracze spotykają się z opinią, że gry są zupełną utratą czasu. Jednak to nieprawda. Gry mogą uczyć wielu rzeczy: refleksu, planowania, zmysłu strategicznego i logicznego myślenia.

 

 

 

 

wiecej

O graniu na forach typu play-by-forum rozmawiałem z Aleksandrą Rogowską z okolic Grajewa!  

 

 

 

 

 

 

wiecej

Podgrzanie czy przyszykowanie jedzenia w mikrofali jest bardzo wygodne i bardzo szybkie. Ale zapewne nie raz obiło Ci się o uszy, że jedzenie z mikrofalówki traci na wartości, a nawet szkodzi zdrowiu. Jak jest naprawdę i czy zalety urządzenia przyćmią wady?

 

 

wiecej

Astrofizyka to dziedzina nauki na pograniczu fizyki i astronomii, zajmująca się badaniem procesów fizycznych we Wszechświecie oraz właściwości obiektów astronomicznych (planet, gwiazd, galaktyk, materii międzygwiezdnej). Interpretację obserwacji astronomicznych umożliwia astrofizykowi szeroka wiedza począwszy od mechaniki

wiecej

Technologie kosmiczne wślizgnęły się do naszego życia codziennego tak płynnie, że nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, jakie miało być ich pierwotne zastosowanie. Dzisiejszy świat bez nich jest nie do wyobrażenia.

 

 

 

wiecej

Jak bardzo gracz jest związany z grą, a przez to z jej producentem? Czy dialog może się toczyć tylko pomiędzy użytkownikami a developerem gier?

 

 

 

 

 

wiecej

    Taka osoba jest chyba w każdej rodzinie. Czasami wytyka się ją palcem, czasem okazuje współczucie.

 

 

 

 

 

 

wiecej

Filmowe nowości do matury

 

 

 

 

 

 

 

 

wiecej

Rozmowa z „GOŚCIEM”, który naprawdę dobrze ogarnia matmę i inne przedmioty ścisłe! ;)

 

 

 

 

 

 

wiecej

Grisham, Von Schirach, czy polski Miłoszewski - w ostatnim czasie powstało wiele książek opisujących codzienne zmagania prawników.

 

 

 

 

 

wiecej

Mimo że czas matur zbliża się wielkimi krokami, a każda chwila niepoświęcona powtarzaniu do egzaminów spotyka się ze sprzeciwem rodziców i innych życiowych autorytetów, warto czasem mieć trochę rozrywki.

 

 

 

wiecej

Przygotowując się do prowadzenia warsztatu dla rodziców, dotyczącego budowania poczucia własnej wartości u dzieci, zaczęłam poszerzać swoją wiedzę dotyczącą tego zagadnienia.

 

 

 

 

wiecej

E-wydanie czasopisma mojamatura.pl.

Format PDF umożliwia wygodną lekturę czasopisma na ekranie komputera, laptopa, a także na tabletach i smartfonach.

Numer 9, a w nim:

Arkusz maturalny zgodny z nową formułą matury na 2017 rok:

 

 

wiecej

Czasami zamykając się w swoich studiach tworzenia gier, developerzy zapominają o dużej części casualowych graczy. Beta testerzy z założenia są graczami hardcorowymi.

 

 

 

 

wiecej

Laureaci konkursu MojaMatura.pl.

 

 

 

 

 

 

 

 

wiecej

 

Proszę o krótkie przedstawienie się.

Jestem studentem II roku na Politechnice Warszawskiej, studiuję Mechanikę i budowę maszyn na Wydziale Inżynierii Produkcji.

 

 

 

wiecej

Z czym kojarzy się zawód lekarza weterynarii? Pierwsze skojarzenie to, naturalnie, praca w gabinecie/przychodni/klinice dla zwierząt. Słuszne, ale niewyczerpujące.

 

 

 

 

wiecej

Myszka laserowa to marzenie prawie każdego gracza. Nie są tanie, jednak zapewniają maksymalną dokładność sensorów i potrafią pracować z ogromnymi rozdzielczościami, co czyni z nich idealną broń na wirtualnym polu bitwy.

 

 

 

 

wiecej

E-wydanie czasopisma mojamatura.pl.

Format PDF umożliwia wygodną lekturę czasopisma na ekranie komputera, laptopa, a także na tabletach i smartfonach.

Numer 8, a w nim:

Arkusz maturalny zgodny z nową formułą matury na 2017 rok:

  • Język polski – poziom podstawowy

część ustna matury z języka polskiego – dwa tematy wraz z opracowaniem

wiecej

Jeśli zaczynasz czytać ten artykuł to uważaj, bo może okazać się on dla Ciebie bardzo niebezpieczny! Zmuszony jestem bowiem postawić Cię przed dwoma pytaniami. Zapewne wielokrotnie stykasz się w życiu codziennym z różnymi rozwiązaniami pewnych problemów, które sam rozwiązałbyś inaczej.

 

 

wiecej

Coaching sportowy. SMARTnie wyznaczaj cele.

Cel – miejsce w którym chcemy się znaleźć: pojutrze, za miesiąc, za wiele lat… .Całe nasze życie składa się z ich osiągania, a także mniejszych lub większych porażek z nimi związanymi.

 

 

 

wiecej

E-wydanie czasopisma mojamatura.pl.

Format PDF umożliwia wygodną lekturę czasopisma na ekranie komputera, laptopa, a także na tabletach i smartfonach.

Numer 7, a w nim:

Arkusz maturalny zgodny z nową formułą matury na 2017 rok:

  • Język niemiecki – poziom podstawowy

część ustna matury z języka polskiego – dwa tematy wraz z opracowaniem

wiecej

Przysłowie mówi, że w internecie można znaleźć wszystko, a ten, kogo w Internecie nie ma, nie istnieje. Dziś trudno sobie wyobrazić dzień bez komputera i Internetu. Surfując w sieci musimy pamiętać, że wszystko, co widzimy, zostało przez kogoś napisane, skomponowane, nagrane itd. Ten „ktoś” jest autorem.

 

wiecej

Często jestem świadkiem, gdy wieczorami na moim osiedlu policjanci z patrolu (zwykle dwóch) podchodzą do grupki młodych ludzi siedzących na ławce i dokonują ich przeszukania

 

 

 

 

wiecej

Motyw patriotyzmu w rapie nie jest czymś nowym. Już od dłuższego czasu możemy odnaleźć w tekstach treści, które ukazują nam przywiązanie, szacunek i miłość do ojczyzny. Dzieje się tak, ponieważ raperzy nie boją się raczej poruszać tematów, które z reguły są niszowe w innych gatunkach muzyki.

 

wiecej

Czy twórca gry powinien dokładnie zaplanować, w jaki sposób gracz powinien pokonywać wyzwania stawiane przed nim, czy pozwolić mu na pełną dowolność? Game developerzy mają skłonności do kreowania się na dyktatorów świata rozrywki komputerowej.

 

 

wiecej

Dużo łatwiej jest zrozumieć problem który możemy zobaczyć, niekoniecznie namacalnie często wystarcza dobra przenośnia.

 

 

 

 

 

wiecej

Nazwa FOREX pochodzi od angielskiego wyrażenia foreign exchange, która oznacza wymianę międzynarodową i odnosi się do globalnego rynku wymiany walut.

 

 

 

 

 

wiecej

Nietypowe hobby licealistów

Air Soft Gun – czyli paintball bez farby

 

 

 

 

 

 

 

wiecej

 Moje zainteresowanie zdrowym stylem życia trwa od dobrych dwudziestu lat. W tym czasie byłem świadkiem kilku, kilkunastu trendów dietetycznych. Dieta to nic innego, jak sposób w jaki się odżywiamy.

 

 

 

wiecej

 Matura 2017. Deklarowanie przystąpienia do egzaminu maturalnego

 

 

 

 

 

 

 

wiecej

E-wydanie czasopisma mojamatura.pl.

Format PDF umożliwia wygodną lekturę czasopisma na ekranie komputera, laptopa, a także na tabletach i smartfonach.

Numer 5, a w nim:

Arkusz maturalny zgodny z nową formułą matury na 2017 rok:

  • Język polski – poziom podstawowy

część ustna matury z języka polskiego – dwa tematy wraz z opracowaniem

wiecej

E-wydanie czasopisma mojamatura.pl.

Format PDF umożliwia wygodną lekturę czasopisma na ekranie komputera, laptopa, a także na tabletach i smartfonach.

Numer 4, a w nim:

Arkusze maturalne zgodny z nową formułą matury na 2017 rok:

  • Matematyka – poziom rozszerzony
  • Chemia – poziom rozszerzony
wiecej

MojaMatura numer trzeci a w nim:
Język polski - arkusz maturalny - poziom podstawowy
Matematyka – arkusz maturalny – poziom podstawowy

 

 

 

wiecej

MojaMatura numer drugi a w nim:

- matura 2016/2017 - język angielski poziom podstawowy

- matura 2016/2017 - fizyka poziom rozszerzony 

 

 

 

 

wiecej

E-wydanie czasopisma mojamatura.pl.

Format PDF umożliwia wygodną lekturę czasopisma na ekranie komputera, laptopa, a także na tabletach i smartfonach.

Numer 1, a w nim:

Akusz maturalny zgodny z nową formułą matury na 2016 rok:

  • Język polski – poziom podstawowy
  • Matematyka – poziom podstawowy

 

 

wiecej

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.