O serwisie » Aktualności

Zazwyczaj szukając pracy, potencjalni pracodawcy wymagają od nas przedstawienia swojego curriculum vitae, czyli po prostu CV.

wiecej

Nie znam nikogo, kto by nie chciał mieć pięknej, promiennej cery bez niedoskonałości

wiecej

Nikt nie mógł przypuszczać - w latach, kiedy była jeszcze młodą księżniczką, iż Zyta de Bourbon – Parma zostanie wyniesiona do rangi cesarzowej dualistycznej monarchii

wiecej

Kasztany lada moment zakwitną, weekend majowy za pasem… Matura. Tego roczni maturzyści już pewnie obgryzają paznokcie.

wiecej

Studia nie są obowiązkowe w Polsce. Jest to osobisty (lub z pomocą rodziny) wybór, jeden z tych doroślejszych, który ma nas powoli ukierunkować zawodowo.

wiecej

W poprzednim artykule finansowym mogłeś przeczytać o tym jak budować swój pierwszy budżet domowy. To bardzo ważne, na niewiele jednak zdadzą się plany,

wiecej

   Jak to w szkole bywa spotykamy się z zajęciami które lubi się bardziej lub mniej. Czasem z niektórych przedmiotów zupełnie nam nie idzie.

wiecej

W poprzednim artykule rozpoczęliśmy omawianie zasad, którymi warto się kierować podczas doboru produktu finansowego.

wiecej

Ciasto w kubku to idealne rozwiązanie na szybki deser między powtórkami do matury, a do tego wymaga niewielkiego nakładu pracy i późniejszego sprzątania.

wiecej

Dyskryminacja jest według mnie jednym z najgorszych zachowań, z jakimi można się spotkać.

wiecej

Łódź – miasto szare, stolica call-center, polskie Detroit bez jakichkolwiek szans na przyszłość.

wiecej

Jak uczyć się szybko i skutecznie?

wiecej

Wywiad z Kamilą Kobic aktorką młodego pokolenia dla MojejMatury.pl przeprowadził Krzysztof Kołaciński.

wiecej

Celem niniejszego testu jest ułatwienie maturzystom dokonania właściwego wyboru kierunku studiów.

wiecej

Z każdego prozdrowotnego bloga krzyczą do nas artykuły i zdjęcia zachęcające do tego, aby codziennie rano, najlepiej na czczo, pić szklankę wody,

wiecej

Właściwie jest to dobre pytanie. Tak pozornie oczywiste pojęcia sprawiają ludziom trudność. Często są one traktowane tak samo.

wiecej

JAKIE JEST MOJE EQ

wiecej

Rozmowa z Magdą, studentką II roku Pedagogiki Opiekuńczo – Resocjalizacyjnej w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

wiecej

Mamy wiosnę, na dworze coraz ładniej, dzień jest dłuższy i robi się coraz cieplej. To czas, w którym sporo osób rozważa zapisanie się na siłownię

wiecej

W swoim życiu wielokrotnie spotykamy się z różnymi przeciwnościami: w szkole, wśród znajomych, na studiach.

wiecej

Kto z nas nie chciałby mieć pięknej, gładkiej, aksamitnej i odżywionej skóry ?

wiecej

Couchsurfing to taka super sprawa – masz wolne łóżko, kanapę, wrzucasz swój profil na stronę i udostępniasz za darmo miejscówkę do spania dla osób z innych krajów.

wiecej

Polityka jest mi obca, nigdy nie zabieram głosu w dyskusjach o preferacjach partyjnych, a po przeczytaniu House of Cards Michael’a Dobbs’a przestałam wierzyć w cokolwiek, co wychodzi z ust polityków.

wiecej

W ostatni czwartek miałem przyjemność ogłosić prezentację na comiesięcznym spotkaniu LRUG (Łódź Ruby User Group). Prezentacja odnosiła się do technologii Elastic Search,

wiecej

WYWIAD Z LAUREATKĄ

KONKURSU DZIENNIKARSKIEGO MOJAMATURA.PL

wiecej

Gardaland to 60 hektarów zawirowanej zabawy :). Znajdujący się we włoskiej prowincji Werona, położony jest nad przepięknym i największym we Włoszech jeziorem Garda.    

wiecej

W momencie, gdy pisane są te słowa, kurs CD Projekt S.A. wynosi 15.63 zł. Jaka jest historia spółki, która w ciągu trzech lat odnotowała wzrost na poziomie ponad 500%?

wiecej

Jak odróżnić hejt od konstruktywnej krytyki?

wiecej

Przyznam, że w tym artykule się trochę otwieram, ale wiem, że są ludzie, którzy tego potrzebują. Jeśli jesteś ambitny, lub ambitna, ale większość rzeczy kompletnie Ci nie wychodzi – bo nie masz

wiecej

Są takie miejsca na ziemi, gdzie oddychasz pełną piersią i z zachwytem zwiedzasz każdą uliczkę, budowle czy plaże…

wiecej

Za każdym razem gdy masz gorszy dzień, słabszy moment i chcesz się poddać, zastanów  się, zatrzymaj na chwilę i zadaj sobie dwa pytania:

wiecej

Tygodnik mojamatura.pl objął patronat medialny X edycji projektu indeks start2star.
Jesteś w klasie maturalnej ?? Wygraj stypendium na studia !!!

wiecej

Żyjący martwy kot

Wokół nas rozciąga się dziwny świat, w którym koty są jednocześnie żywe i martwe.

wiecej

Żyjąc w XXI wieku jesteśmy narażeni na wiele stresów, więc ryzyko wystąpienia problemów czy zaburzeń psychicznych wzrasta.

wiecej

Stres jest nieodłączną częścią naszego życia.

wiecej

Nie jest tajemnicą, że nauki psychologiczno – pedagogiczne znajdują się w kręgach zainteresowań „licealistów – humanistów”, szczególnie widoczne jest to w przypadku płci pięknej.

wiecej

Zdawanie matury ma to do siebie, że jest w pakiecie z najdłuższymi wakacjami szkolnymi.

wiecej

W cieniu burzliwych rozmów światopoglądowych uciekają nam rzeczy, które wpływ mają na nas wszystkich, o których my – ludzie świadomi i wolni – musimy wiedzieć.

wiecej

Czy też tak masz, że wiosną czujesz wiecej siły
 i energii ? Robisz nowe plany, a marzenia nie wydają się już tak baaaardzo odległe?

wiecej

Wakacje są czasem, kiedy nawet gracze opalają się pod tym prawdziwym słońcem, a nie w świetle monitora. Ale czy granie wyklucza wypoczynek i dobrą zabawę?

wiecej

Rozmowa z Moniką Patrzyk, studentką II roku Prawa na Uniwersytecie Łódzkim.

wiecej

Uwielbiasz kupować przez internet? Nie Ty jeden! Współcześnie jest to bardzo popularne – pozwala zaoszczędzić czas, energię, a czasem i pieniądze.

wiecej

Motywacja to nic innego jak chęć, aby zabrać się do działania.

wiecej

Rozmawiałem jakiś czas temu z moją świetną koleżanką o jej pieniądzach. Stwierdziła – “Wiesz, chętnie bym zaczęła oszczędzać, ale ile ja zarabiam, ze 2000 zł. Co tu można z taką kwotą?”

wiecej

Zdania dwuznaczne lub nawet zdania z wieloma znaczeniami od zawsze sprawiały nam wiele trudności, ale trzeba przyznać, iż były także źródłem humoru!

wiecej

Zawsze sumienny, „świecił przykładem” w LO, teraz student prawa na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni w kraju. Rozmowa z Szymonem, studentem II roku.

wiecej

Tygodnik mojamatura.pl objął patronat medialny X edycji projektu indeks start2star.
Jesteś w klasie maturalnej ?? Wygraj stypendium na studia !!!

wiecej

Kłótnia filozoficzna

            Większość uczonych buja głową w chmurach. Sprawy przyziemne, pochłaniające co dnia energię i umysł przeciętnego człowieka, nie są dla nich istotne.

wiecej

Dzisiaj nietypowy artykuł – pierwotnie ukazał się w ramach serii #NaukaPrzyKawie – niemniej z racji, że jest zdecydowanie wyraźnie dłuższy, bardzo chciałbym, żeby był przedstawiony również na blogu.

wiecej

Dobór odpowiednich kosmetyków do naszej codziennej pielęgnacji, to ciężkie zadanie. Oferta drogerii jest bardzo bogata i zróżnicowana pod względem cenowym. 

wiecej

Przemawianie na scenie to umiejętność.

wiecej

W poprzednich wydaniach mojamatura.pl omówiliśmy czynniki wpływające na wybór odpowiedniego rachunku rozliczeniowego oraz konta oszczędnościowego.

wiecej

Kiedyś zostałam zapytana czy spolszczanie transkrypcji fonetycznej (czyli przykładowo zapisywanie angielskiego słowa ”just” jako /dżast/) jest poprawne i w tym artykule pragnę udzielić odpowiedzi na to pytanie.

wiecej

Klawiatury z przełącznikami mechanicznymi od kilku lat są coraz chętniej kupowane. Jednak zastanawialiście się dlaczego? Właściwie jak działają te przełączniki i jakie są ich zalety?

wiecej

Albert Einstein powiedział: „Moim ideałem politycznym jest demokracja. Chciałbym żeby każdy człowiek był szanowany jako jednostka i żeby nikogo nie wynoszono na piedestał”.

wiecej

 

Laureaci konkursu MojaMatura.pl.

Ostatnio coraz częściej jesteśmy zasypywani informacjami na temat tego, że warto zdrowo żyć, być „fit” i dbać o siebie.

wiecej

Tyle się mówi o wymowie, o tym jaka jest ważna i jak się jej poprawnie uczyć. Wiemy, że powinniśmy ćwiczyć wymowę pojedynczych dźwięków,

wiecej

W poprzednim numerze mojamatura.pl omówiłem najważniejsze rzeczy na które warto zwrócić uwagę dokonując wyboru rachunku rozliczeniowego.

wiecej

Zawsze kiedy czegoś nie chciało mi się robić, po czasie okazywało się, że zwykle było to dlatego, że to co robiłem nie było czymś co lubię.

wiecej

O planach na przyszłość, maturze i innych pierdołach rozmawiałem z Zuzią Widawską, maturzystką z IV LO w Częstochowie!

 

wiecej

 Jeśli zaczynasz czytać ten artykuł to uważaj, bo może okazać się on dla Ciebie bardzo niebezpieczny! Zmuszony jestem bowiem postawić Cię przed dwoma pytaniami.

wiecej

Na maturze z języka polskiego jednym z tematów było zagadnienie dotyczące istnienia wolnej woli.

wiecej

Już od lat 60. NASA wykorzystuje technologie koncentracji energii słonecznej. 

wiecej

Fałszywi przyjaciele, a właściwie ”false friends” , mogą sprawić nam wiele trudności, a szczególnie paskudne są na początku nauki języka obcego. 

wiecej

Prawie każdy z nas prędzej czy później staje przed wyborem banku w którym ulokuje swoje pieniądze. Wynika to m.in. z konieczności przekazania swojemu pracodawcy numeru rachunku w celu przelewania wynagrodzenia.

wiecej

Stary sposób przedstawiania dzieł sztuki już nie trafia do większości młodych ludzi. Nawet muzea interaktywne niewiele poprawiają sytuację.

wiecej

Z Tadeuszem M. Płużańskim, autorem książek Bestie, Bestie II, Oprawcy. Zbrodnie bez kary, Moje  spotkania z bestiami, synem Tadeusza Płużańskiego,

wiecej

Masz siebie za nudziarza, czy za duszę towarzystwa? Wszystko oczywiście zależy od tego w jakim towarzystwie się obracasz.

wiecej

Piramidy finansowe występują na rynkach finansowych od dawna. Ich model działania jest prosty – wpłaty nowych Klientów są wykorzystywane na wypłaty dla tych, którzy „weszli” do piramidy wcześniej.

wiecej

Kto z nas nigdy nie kichnął niech podniesie rękę. Nikt? No właśnie! Każdy psika, jest to normalna sprawa, ale ja po przeczytaniu paru teorii nie mam już ochoty kichać.

wiecej

Czasami zdarza się, że w historii gier pojawiają się świetne produkcje. Ich sława trwa przez kilka lat, wielu idzie w ich ślady udoskonalając gatunek,

wiecej

Zastanów się dobrze – co robisz, kiedy przyjdziesz z pracy, lub uczelni? Jak spędzasz swój czas? Ile razy w ciągu ostatniego roku przyszło Ci powiedzieć „nudzę się”?

wiecej

Białko w diecie i jego rola, to bardzo szerokie i trudne zagadnienie. W dzisiejszym artykule, postaram się Wam przybliżyć tę kwestie i omówić ją maksymalnie szczegółowo.

wiecej

Laureaci konkursu MojaMatura.pl.

Hobby

 

wiecej

          Często dostajemy pytania typu ”kim jest Trader” lub „jak wygląda praca Tradera”. Zacznijmy od omówienia podstawowej definicji tradingu, czyli czynności, która polega na zawieraniu transakcji na rynkach finansowych.

wiecej

Stoisz przed jedną z ważniejszych decyzji w życiu – jaki kierunek studiów wybrać ?

Spośród wielu rozmaitych możliwości wybierasz właśnie prawo? Witaj w klubie.

wiecej

Nieraz na korepetycjach uczeń pytał mnie o dziwne słowo w języku angielskim, bo przecież „Pani tyle wie i na pewno zna jakieś fajne słowa”. Ciekawość to pierwszy stopień do… wiedzy!

wiecej

Pokrzepiające paluszki cytrynowe

„Cukier krzepi” – ten slogan z czasów II RP, który miał zachęcić Polaków do kupowania cukru i napędzania tym samym polskiej gospodarki, tak naprawdę ma w sobie wiele życiowej mądrości.

wiecej

 Moja przygoda z siłownią rozpoczęła się kilkanaście lat temu. Wtedy trudno mi było sobie wyobrazić, że można zrobić efektywny trening bez wielu ton żelastwa, które znajduje się na siłowni.

wiecej

W dzisiejszych czasach prawo jazdy nie tylko ułatwia codzienne życie, ale jest także koniecznym elementem w wielu ogłoszeniach o pracę. Jeśli chcielibyśmy np. popracować w wakacje – po maturze lub w czasie studiów

wiecej

Laureaci konkursu MojaMatura.pl.

Zdrowie, uroda, styl życia, fitness

 

 

wiecej

kończę #Wyzwanie30Dni [Wpadki, sukcesiki, wnioski]

 

 

 

 

wiecej

Opowiadanie historii tak samo jak przemawianie na scenie to umiejętność.

Każdy może się tego nauczyć.

 

 

wiecej

   W XIX wieku, gdy miasta eksplodowały powiększając znacznie swą powierzchnię, jak i liczbę ludności, a rozpędzony przemysł zajmował i oszpecał coraz więcej dziewiczych terenów przyrody, amerykański geolog - Ferdinand Hayden – oczarowany 

wiecej

Język polski

Inwersja to inna wersja utworu.

Żyjemy, by być szczęśliwi, lecz są tacy, którzy stawiają ku temu przeszkody (Państwo, rodzice, nauczyciele…).

Możemy porównać Żeromskiego do pisarza.

wiecej

Laureaci konkursu MojaMatura.pl.

Muzyczne trendy

 

 

wiecej

Jest taki przedmiot w szkole (podstawowej, gimnazjum oraz liceum), który chyba od zawsze znajduje się w czołówce najmniej lubianych. Mowa o matematyce.

wiecej

  Historia sztuki jest jednym z tych przedmiotów, które niewątpliwie przydadzą się przy rekrutacji na studia humanistyczne. Pół biedy, jeśli nadgorliwie chwytacie się dodatkowego arkusza maturalnego, żeby zwiększyć swoje szanse

wiecej

Rozmawiam z Adianem Francem, Vice Mistrzem Świata Show 2014 we freestyle football.

 

 

 

 

wiecej

Z Tadeuszem M. Płużańskim, autorem książek Bestie, Bestie II, Oprawcy. Zbrodnie bez kary, Moje  spotkania z bestiami, synem Tadeusza Płużańskiego, jednego z najbliższych współpracowników rotmistrza Witolda Pileckiego, rozmawiał Martin Świegodziński z Forum Młodych PiS.

wiecej

Ludzka wyobraźnia ma ogromne możliwości, co widać po książkach fantasy, science fiction czy choćby samej technologii, która nas otacza. Jednak zdolności duchowe człowieka i w starożytnej Grecji  i w nowożytnej Polsce są mniej więcej takie same.

wiecej

CrossFit jest dyscypliną sportową, która zyskuje coraz większe uznanie w Polsce. Boxy CrossFitowe, stają się alternatywą dla powszechnie znanych siłowni. Aby zaprezentować Wam idee CrossFitu, przeprowadziłem wywiad z trenerką CrossFit Level 1,

wiecej

Podbój kosmosu zaowocował licznymi innowacjami w dziedzinie medycyny.

Wynalazki, które zostały opracowane dla celów misji kosmicznych ratują dziś zdrowie i życie na Ziemi.

 

 

wiecej

serwisy w RoR

W ostatni poniedziałek (24.10) miałem przyjemność brać udział w Łódź User Ruby Groupjako prelegent.  Jeśli jesteś początkującym programistą webowym (lub programistką, of kors;-) ), to zapraszam do lektury.

wiecej

Laureaci konkursu MojaMatura.pl.

Moda i trendy w ubiorze, wizażu, gadżety.

 

Łatwo jest zauważyć, że większość ludzi chce dobrze wyglądać i czuć się komfortowo w tym, co ma na sobie.

 

wiecej

Okres dorastania jest czasem trudnym i pełnym wyzwań. Młody człowiek ma za zadanie odpowiedzieć sobie na pytanie o to, kim jest oraz wyznaczyć sobie cel, do którego będzie dążył. Osoby dorastające znajdują się w specyficznym czasie, pomiędzy dzieciństwem a dorosłością.

wiecej

Rozmowa z Magdą, studentką II roku Pedagogiki Opiekuńczo – Resocjalizacyjnej w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

 

 

 

wiecej

E-wydanie czasopisma mojamatura.pl.

Format PDF umożliwia wygodną lekturę czasopisma na ekranie komputera, laptopa, a także na tabletach i smartfonach.

Numer 20, a w nim:

Arkusz maturalny zgodny z nową formułą matury na 2017 rok:

wiecej

Doradzamy i Pomagamy w Wyborze

Wielu graczy staje przed wyborem - kupić słuchawki na USB, czy może tańsze na Mini-Jack 3,5 mm plus osobna karta dźwiękowa. Wybór wbrew pozorom nie jest łatwy, ale my postaramy się Wam go nieco ułatwić.

 

wiecej

KONKURS!
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie walentynkowym.
Zrób zdjęcie z twoja drugą połówką oraz dowolnym wydaniem tygodnika mojamatura.pl (w postaci elektronicznej lub papierowej)

 

wiecej

Chciałabym stworzyć dla was serię z poradami dotyczącymi poprawności wykonywania najbardziej popularnych ćwiczeń. Temat "brzuszków" już chyba mamy dobrze przerobiony w teorii. Teraz przed nami kolejne ćwiczenia: przysiady i pompki.

 

wiecej

Zapewne znasz kogoś kto ma swoje charakterystyczne odruchy, np. marszczy nos, mruży oczy, czy też co jakiś czas odchrząkuje, co najprawdopodobniej oznacza, że występują u tej osoby tiki organiczne.

 

 

wiecej

Wśród części graczy panuje przekonanie, że CD Project Red z serią Wiedźmin w końcu pokazał światu, że Polacy potrafią robić prawdziwe gry. Tylko że zdaje się, że świat zagrywał się już polskimi grami, choć być może nie wiedział, że pochodzą

 

 

wiecej

      W ostatnim czasie dużo kontrowersji wzbudziła planowana reforma edukacji. Partia rządząca zamierza "wygaszać" gimnazja i wrócić do systemu 8+4(5). W dyskursie publicznym rozprawia się nad tym, czy tamten system był lepszy lub czy aby nie jest to powrót do gorszych czasów w tej materii.

wiecej

„Na Giełdzie mogę stracić pieniądze”, „Inwestować to ja zacznę jak będę bogaty”, „Szkoda ryzykować – Giełda to ruletka” – takie opinie należą do codzienności i jest w nich trochę prawdy.

 

 

 

wiecej

Jak doskonale wiecie, mózg to takie nasze centrum dowodzenia. To on steruje większością procesów jakie zachodzą w naszym ciele. Mózg mimo iż jest nieduży, jego waga to ok. 1500  gram, pochłania olbrzymie ilości energii.

 

 

wiecej

Tłumacz wykonuje tłumaczenia pisemne lub ustne, często specjalistyczne w zakresie wybranej dziedziny, np. medycyny, handlu, ubezpieczeń, itp. Może też specjalizować się w zakresie tłumaczeń literackich.

 

 

 

wiecej

E-wydanie czasopisma mojamatura.pl.

Format PDF umożliwia wygodną lekturę czasopisma na ekranie komputera, laptopa, a także na tabletach i smartfonach.

Numer 19, a w nim:

Arkusz maturalny zgodny z nową formułą matury na 2017 rok:

 

wiecej

Rozmyślając o tym, co mogę napisać ciekawego o Polakach w Belgii, zastanawiałam się co nas tu przyciągnęło? co nam się tu podoba? co nas denerwuje? jakie mamy problemy?

 

 

 

wiecej

Motyw szatana i nie tylko

Filmy w niczym nie ustępują książkom. Za to stwierdzenie prawdopodobnie twój polonista posłałby mnie na szafot (choć mam nadzieję, że się mylę).

 

 

 

wiecej

Zdrowe odżywianie, to temat który można zaliczyć ostatnio do tych najpopularniejszych. Każdy kto lubi podążać za aktualnymi trendami, stara się teraz albo chciałby prowadzić zdrowy tryb życia. 

 

 

wiecej

Laureaci konkursu MojaMatura.pl.

Muzyczne trendy

Jeszcze zaledwie kilkanaście lat temu słuchaliśmy zespołu Queen z niezapomnianymi przebojami takimi jak „Bohemian  Rhapsody” czy „I Want to Break Free”.

 

wiecej

Kiedy byłam jeszcze na studiach, pewna Pani Profesor definiowała proces diagnozy psychologicznej jako nadawanie znaczenia zachowaniom, w kategoriach języka teorii psychologicznych. Uważam, że jest to nie tylko istotą diagnozy, ale psychologii, jako nauki.

 

wiecej

Jak przenieść się w przyszłość?

            Jeszcze 110 lat temu spekulacje na temat wycieczek w czasie w którąkolwiek stronę wydawały się zwykłym bajaniem, marzeniem czy przesądami.

 

 

 

wiecej

Programowanie Obiektowe – czyli jak programować, aby skutecznie tworzyć realny świat?

W moim poprzednim artykule zachęcałem Cię do tego, żebyś zaczął zmieniać świat.

 

 

 

wiecej

Dzisiaj porozmawiamy z prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, Krzysztofem Gruszką.

 

 

 

 

wiecej

Wiele wydarzeń odbywających się na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich rzadko dotyczy  zwykłych zjadaczy chleba. Jednak są takie, jak konwent fantastyki Pyrkon, na które może, a nawet powinien, przyjść każdy.

 

 

wiecej

Kolejna rozmowa z przyszłym prawnikiem.

Proszę o krótkie przedstawienie się.

Jam Ci jest Mikołaj, dumny syn ziemi częstochowskiej, aktualnie student drugiego roku Prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

 

wiecej

Znane jako "chińskie bajki" - anime, a także "czarno-biały komiks" - manga, w polskim folklorze od zawsze postrzegane jako złe, niepotrzebne i gorszące, tak też są postrzegani ich zagorzali fani - otaku, ale czy naprawdę jest to takie złe?

 

 

wiecej

Czy można kogoś przymusić do zrobienia testu potwierdzającego ojcostwo? Jakie są konsekwencje, jeśli okaże się, że dana osoba jest biologicznym ojcem dziecka? Dodam, że nie chodzi tu o małżonków.

 

 

 

wiecej

ĆWICZ Z ANGIELSKIM

Symetria pozycji i pracy podczas treningu.

Chciałabym Wam przedstawić temat bardzo ważny w pracy fizjoterapeuty, ale również niezmiernie istotny dla mnie jako dla osoby po operacji stawu kolanowego.

 

 

wiecej

Sezon maturalny w pełni, a Wy drodzy Maturzyści z pewnością zastanawialiście się już nad wyborem kierunku studiów. Zapewne też z powiek sen spędza Wam myśl, czy Wasz wybór będzie trafny. Czy spełnicie się na wymarzonym kierunku.

 

 

wiecej

Laureaci konkursu MojaMatura.pl.

Problemy psychologiczne lub pedagogiczne młodzieży

      Kim byłam? Kim będę? W którym punkcie życia się znajduję? Jakie wydarzenia ukształtowały mój charakter?

 

 

wiecej

E-wydanie czasopisma mojamatura.pl.

Format PDF umożliwia wygodną lekturę czasopisma na ekranie komputera, laptopa, a także na tabletach i smartfonach.

Numer 16-17, a w nim:

Arkusz maturalny zgodny z nową formułą matury na 2017 rok:

 

wiecej

Ostatnie artykuły były poświęcone poprawnemu wzmacnianiu mięśni brzucha, więc nie chcę was znowu zanudzać pompkami w teorii. Skoro jesteśmy na bieżąco z najbardziej pożądanymi mięśniami, latem pokażę Wam program treningowy, dzięki któremu wzmocnicie

 

wiecej

Rozmowa z Arturem – osobą z burzą loków na głowie i burzą pomysłów w głowie. ;)

 

 

 

 

 

 

wiecej

W dzisiejszych czasach posługiwanie się językiem angielskim jest normą, a wręcz wymogiem koniecznym. Mamy z nim kontakt na każdym kroku i na każdym kroku mamy możliwość, aby się go uczyć. 

 

 

 

wiecej

1) Jednym z wymaganych dokumentów, które muszę złożyć na wybrany przeze mnie kierunek to zaświadczenie o niekaralności. Niestety, dwa lata temu dałem namówić się koledze na kradzież alkoholu ze sklepu.  Został nałożony na mnie mandat karny w kwocie 300 zł.

 

wiecej

Zastanówmy się –  a co gdyby tak… zmienić podejście ludzi z całego kraju a potem reszty świata do programowania i na masową skalę wprowadzić programowanie jako hobby?

 

wiecej

Od poniedziałku 4 maja maturzyści stawiają czoło egzaminowi, który ma zadecydować o ich dalszych losach. Stres ? Z pewnością. Jednak, na pocieszenie, musicie wiedzieć, że istnieją kraje, gdzie egzamin kończący edukację w szkole średniej

 

wiecej

Laureaci konkursu MojaMatura.pl.

Moda i trendy w ubiorze, wizażu, gadżety

 

 

 

 

 

 

wiecej

Skoro czytasz ten artykuł to mogę śmiało założyć, że już nie możesz doczekać się kiedy stworzysz swój pierwszy iTunes czy napiszesz swoje pierwsze Call of Juarez. Bardzo dobrze, ponieważ już niedługo faktycznie stworzymy coś co przydać Ci się będzie mogło w życiu codziennym.

 

wiecej

Słoń jest cięższy od Ciebie, bo składa się z większej ilości atomów. Ale dlaczego atom jest ciężki? Przecież składa się przede wszystkim z pustej przestrzeni! Gdy w 1909 roku Ernest Rutheford, wraz z dwoma współpracownikami, strzelali cząstkami alfa

 

wiecej

Kim jesteśmy, co robimy, gdzie pracujemy.

            Jeszcze przed maturą słyszałam osoby, które na pytanie o chęć podjęcia studiów odpowiadały, że pójdą na psychologię, bo… lubią pomagać ludziom.

Myślę, że zarówno wtedy, jak i dziś taka odpowiedź wzbudza we mnie podobną reakcję.

wiecej

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.